Materiály

Zážitok z povrchu

”Hoci mu dnes často nevenujeme pozornosť, dotyk je rovnako dôležitým zmyslom ako zrak či sluch. Prirodzene ním vnímame to, čo nám je najbližšie, a to najmä tam, kde sa cítime doma. Zážitok z dotyku je teda pre nás veľmi dôležitý.

Či už ide o kožu alebo textílie, zakladáme si na použití kvalitných prírodných materiálov. Poťah sedačky totiž prichádza do častého a dlhodobého kontaktu s pokožkou – o to dôležitejšie je, aby bol pohodlný, príjemný a hlavne zdravotne nezávadný.”

Michal Riabič
dizajnér sedačiek Arteston

Látky

Medzi textilnými poťahmi na sedačky Arteston nájdete iba trvácne prírodné materiály. Pri ich výbere si dávame záležať na tom, aby každá látka, ktorú zaradíme do nášho portfólia spĺňala tie najnáročnejšie štandardy a svoj vzhľad aj príjemný povrch si udržala čo najdlhšie.

Myslíme aj na to, že každému sa páči a hodí niečo iné – vybrať si preto môžete zo širokej a pestrej palety prírodných tkanín rôznych odtieňov, farieb či vzorov. Takmer všetky textílie, ktoré používame, majú výhradne prírodné zloženie, čo ľahko uvidíte aj ucítite. Každá má pritom svoj vlastný charakter – drobnú štruktúru alebo vzory, ktoré inde nenájdete.

Aby vám naše poťahy slúžili dlho a spoľahlivo, sú vyhotovené v takzvanej nešpinivej úprave EasyClean, ktorá je založená na princípe vodoodolných, oleofóbných a hydrofilných vlastností rôznych materiálov. Tato úprava zabezpečuje vodoodolnosť a predovšetkým ľahké odstraňovanie nečistôt. Sedačku vďaka nemu jednoducho očistíte vlhkou handričkou.

Okrem nenáročného čistenia sú naše textilné poťahy zdravotne nezávadné, mimoriadne odolné voči oderu, farebne stále a ohňuvzdorné. Môžete sa teda spoľahnúť, že častý kontakt s vašou sedačkou bude nielen bezpečný a príjemný, ale že vaša sedačka vydrží naozaj dlho.

Kože

Vôňa pravej kože je nezameniteľná, jej mäkkosť a prirodzená štruktúra pôsobia príjemne a vnášajú do interiéru útulnosť a teplo. Kožené vyhotovenie tak robí z každej sedačky o úroveň luxusnejší kus nábytku kombinujúci komfort, eleganciu a dlhodobú hodnotu.

Kvalita použitej kože je pre zážitok zo sedačky mimoriadne dôležitá. Aby sme zaručili najvyšší štandard kvality našich kožených poťahov, materiály odoberáme výhradne od nášho renomovaného dodávateľa Mastrotto. Vďaka dlhoročným skúsenostiam so skladovaním, rezaním a šitím kože vieme nielen dosiahnuť príjemný a trvácny povrch, ale aj poradiť zákazníkom, ako sa oň najlepšie postarajú.

V našom portfóliu nájdete predovšetkým hovädzie kože v rôznych vyhotoveniach a povrchových úpravách. Ich povrch je zaujímavý predovšetkým svojou prírodnou povahou – drobnými jazvami, žilnatosťou, variáciou odtieňa či drobnými rozdielmi v kresbe.

Bez ohľadu na to, aké vyhotovenie si vyberiete, koža dá vašej sedačke nenapodobiteľný prírodný povrch: je prirodzene pevná, pružná, odolná voči opotrebovaniu a navyše výborne vyzerá.

Podnože

Na výrobu podnoží k sedačkám Arteston používame predovšetkým dva materiály: masívne drevo a oceľ, obe v rôznych vyhotoveniach. Bukový a dubový masív ponúkame v morených, lakovaných a rôzne farbených verziách, kovové podnože buď z brúsenej nereze alebo konštrukčnej ocele.

Povrch kovových podnoží upravujeme práškovým lakom, tiež nazývaným komaxit. Výhodou práškového lakovania je, že je jednou z najekologickejších metód povrchových úprav – nedochádza pri ňom k poškodzovaniu životného prostredia ani zdravia ľudí.

Práškové lakovanie nám umožňuje bez použitia rozpúšťadiel či ťažkých kovov jednoduchým jednovrstvovým náterom dosiahnuť mechanicky aj chemicky odolný povrch s výborným krytím hrán.

Okrem práškového lakovania je k dispozícii aj matný alebo lesklý transparentný lak, ktorý dá kovovej podnoži prirodzený kovový vzhľad. Samozrejmosťou je široká farebná škála, vďaka ktorej ľahko nájdete vhodnú kombináciu podnože s poťahom sedačky.

Novinky a články

Uncategorized @sk
7. decembra 2018

Čo (by) sme si z Designbloku s radosťou odniesli

Pražský Designblok bol pre Arteston bezpochyby zásadným momentom. Priniesol nám množstvo skúseností, nadviazali sme nové kontakty a získali veľa cenných…
Uncategorized @sk
14. novembra 2018

Ďakujeme, Designblok 2018

Predstaviť sedačky Arteston na Designbloku bolo úžasné dobrodružstvo a skúsenosť. Sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou najväčšej výberovej prehliadky dizajnu…
Uncategorized @sk
22. októbra 2018

Kupujeme sedačku: 4 zlaté pravidlá (pre dobrý výber)

Aj vy ste si mysleli, že presne viete, čo chcete, až kým ste nevstúpili do predajne s nábytkom, či začali surfovať…

Newsletter

Nenechajte si ujsť novinky z dielne Arteston. Zadajte svoj e-mail a o všetkom sa dozviete ako prví. Sľubujeme, že nedostanete viac ako jeden e-mail mesačne.